Colin Montgomerie Invitational

Feb. 25 to Feb. 26, 2019 Hosted by Houston Baptist University @ Spring, TX

36-holes on Monday, followed by final 18-holes on Tuesday

Tee Times for Round 2

"A" groups tee off first in Shotgun format

Tee Times Position 1 Position 2 Position 3 Position 4
22. 1:00 pm (18) Ryan Peters  IND  / Stetson Andrew Gibson  IND  / Houston Lucas Coapman  IND  / HBU Braxton Watkins  IND  / Houston
21. 1:00 pm (17) Tate Smith / Stetson Michael Sotile / New Orleans Shayne Patel / Drake Ronnie Postnikoff / North Dakota
20. 1:00 pm (16) Michael Sumner / Stetson Ulisse de Toledo, Jr / New Orleans Lucas Scherf / Drake Ryan Riihinen / North Dakota
19. 1:00 pm (15) Carson Tewell / Stetson Jackson Smith / New Orleans Kyle MacDonald / Drake Jackson Ward / North Dakota
18. 1:00 pm (14a) Baylor Payne / Stetson Grayson Gilbert / New Orleans Tommi Avant / Drake Jordan Smith / North Dakota
17. 1:00 pm (14b) Christopher Williard / Stetson Max Hellstrom / New Orleans Chase Wicklund / Drake Jeremy Kirk / North Dakota
16. 1:00 pm (13a) Lucas Johnson / North Dakota State John Luhnman / Incarnate Word Lorenzo Elbert / PVAMU Sean Badger / Weber State
15. 1:00 pm (13b) Jed Baranczyk / North Dakota State Chase Rios / Incarnate Word Zane Brooks / PVAMU Hunter Howe / Weber State
14. 1:00 pm (12) Nate Deziel / North Dakota State Caden Wylie / Incarnate Word David Baker, Jr. / PVAMU Reese Fisher / Weber State
13. 1:00 pm (11) Van Holmgren / North Dakota State John Hill / Incarnate Word Jordan Stagg / PVAMU Boston Watts / Weber State
12. 1:00 pm (10) Andrew Israelson / North Dakota State Trevor Bailey / Incarnate Word Laurence Crea / PVAMU Jayce Frampton / Weber State
11. 1:00 pm (9) Dan Lensing / Bradley Connor Wilson / Southeastern Louisiana Tate Heintzelman / Florida Gulf Coast Connor Benjamin / California Baptist
10. 1:00 pm (8) Charles Jahn / Bradley Miller Maestri / Southeastern Louisiana Doug Smith / Florida Gulf Coast John Hayes / California Baptist
9. 1:00 pm (7) Michael Mounce / Bradley Logan Kuehn / Southeastern Louisiana Cole Castro / Florida Gulf Coast Ryan Monsalve / California Baptist
8. 1:00 pm (6) Drake Bushong / Bradley Bailey Smith / Southeastern Louisiana Chase Bigham / Florida Gulf Coast Harrison Kingsley / California Baptist
7. 1:00 pm (5a) Branden Mounce / Bradley Joris Eltin / Southeastern Louisiana Andrew Potter / Florida Gulf Coast Ben Hallam / California Baptist
6. 1:00 pm (5b) Patrik Jericha  IND  / HBU Daniel Seibert  IND  / Abilene Christian Logan Young  IND  / Houston Colin Mulligan  IND  / HBU
5. 1:00 pm (4) Nickolas Martinez / HBU Chase Allison / Abilene Christian Alex Isakson / Houston Alex Summers / UTRGV
4. 1:00 pm (3) Ransom Jacobson / HBU Bryce Dooley / Abilene Christian Zach Tracy / Houston Tennoshin Ogawa / UTRGV
3. 1:00 pm (2) Mathew Chairuangdej / HBU Francisco Osio / Abilene Christian Matt Williams / Houston Luca Portelli / UTRGV
2. 1:00 pm (1a) Marcelo Trevino / HBU Alex Clouse / Abilene Christian George Gardner / Houston Pedro Lamadrid / UTRGV
1. 1:00 pm (1b) Daniel Dimaculangan / HBU Garrett Glanton / Abilene Christian Alexander Frances / Houston Alvaro Hernandez Cabezuela / UTRGV