Grandover Collegiate

Oct. 27 to Oct. 28, 2018 Hosted by UNCG @ Greensboro, NC

Tee Times for Round 3

"A" groups tee off first in Shotgun format

Tee Times Position 1 Position 2 Position 3
29. 8:30 am (18) Leon Bader  IND  / Chattanooga Scott Dunsire  IND  / Michigan State Michael Wicker  IND  / UNCG
28. 8:30 am (17a) Ben Buben  IND  / UNCG Tom Crow  IND  / Virginia Tech Ben Crow  IND  / UNCG
27. 8:30 am (17b) Putt Sridama  IND  / Rutgers Jack Massei  IND  / East Carolina Louis Olsakovsky  IND  / Penn State
26. 8:30 am (16) Cameron Moore  IND  / Virginia Tech Mark Johnston  IND  / UNCG Yannick Artigolle  IND  / Northwestern
25. 8:30 am (15a) Clifford Foster  IND  / VCU Justin Emmons  IND  / UNCG Attie Giles  IND  / East Carolina
24. 8:30 am (15b) Mitchell Klooz  IND  / Liberty Ian Peng  IND  / VCU Quinn Riley / Duke Blue Devils
23. 8:30 am (14a) Moritz Lammel  IND  / Chattanooga Jonathan Yaun  IND  / Liberty Chris Akers  IND  / East Carolina
22. 8:30 am (14b) Qiwen Wong / Duke Blue Devils Lino Galdin  IND  / Mercer Joey Jordan  IND  / Virginia Tech
21. 8:30 am (13) Connor Nolan  IND  / Chattanooga Steven DiLisio / Duke Blue Devils Harrison Taee / Duke Blue Devils
20. 8:30 am (12) Connor Johnson / Virginia Tech Shayler Dance / Rutgers Noah Schneider / Appalachian St
19. 8:30 am (11a) Bradley de Beer / Virginia Tech Bobby Weise / Rutgers Logan McNeely / Appalachian St
18. 8:30 am (11b) Drew Brockwell / Virginia Tech Oliver Whatley / Rutgers Chance Watson / Appalachian St
17. 8:30 am (10a) Slade Pickering / Virginia Tech Tony Jiang / Rutgers Jack Brea / Appalachian St
16. 8:30 am (10b) Connor Burgess / Virginia Tech Chris Gotterup / Rutgers Alex Burris / Appalachian St
15. 8:30 am (9a) Logan Shuping / East Carolina Martin Plukka / Mercer Alston Newsom / VCU
14. 8:30 am (9b) AJ Beechler / East Carolina Stanton Schorr / Mercer Cam Barackman / VCU
13. 8:30 am (8a) Tim Bunten / East Carolina Nolan Miller / Mercer Kristian Tannum Donaldson / VCU
12. 8:30 am (8b) Patrick Stephenson / East Carolina Tyler Copp / Mercer Sachin Kumar / VCU
11. 8:30 am (7) Blake Taylor / East Carolina Spencer Ball / Mercer Adrian VĂ„gberg / VCU
10. 8:30 am (6a) Alexandre Fuchs / Liberty Etienne Brault / Chattanooga Kaleb Johnson / Michigan State
9. 8:30 am (6b) Zach Barbin / Liberty Dominic Jones / Chattanooga Troy Taylor II / Michigan State
8. 8:30 am (5a) Gabe Lench / Liberty Will Porter / Chattanooga Devin Deogun / Michigan State
7. 8:30 am (5b) Ervin Chang / Liberty Lake Johnson / Chattanooga James Piot / Michigan State
6. 8:30 am (4) Kieran Vincent / Liberty Oliver Simonsen / Chattanooga Donnie Trosper / Michigan State
5. 8:30 am (3a) Zack Swanson / UNCG Alec Bard / Penn State Lucas Becht / Northwestern
4. 8:30 am (3b) Grant Powell / UNCG Ryan Davis / Penn State Eric McIntosh / Northwestern
3. 8:30 am (2) Bryce Hendrix / UNCG JD Hughes / Penn State Ryan Lumsden / Northwestern
2. 8:30 am (1a) Jonathan Brightwell / UNCG Charles Huntzinger / Penn State Everton Hawkins / Northwestern
1. 8:30 am (1b) Nick Lyerly / UNCG Ryan Dornes / Penn State David Nyfjall / Northwestern